Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/„vilniaus_fotografijos_ratas“_grizta_i_gatves

„Vilniaus fotografijos ratas“ grįžta į gatves

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  „Vilniaus fotografijos ratas“ grįžta į gatves

P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I

„Vilniaus fotografijos ratas“ grįžta į gatves


Spaudos fotografijų festivalis – galimybė tobulėti ir visuomenei, ir fotografams

2008 m. gegužės 9 d., Vilnius. Prasideda antrasis fotografijų festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“, kuris šį kartą suteiks galimybę lavinti supratimą apie spaudos fotografiją ne tik plačiajai visuomenei, bet ir tobulėti fotografijos srities specialistams.
ratas1
„Vilniaus fotografijos ratas“, sužavėjęs sostinės gyventojus ir jos svečius 2007-ųjų rudenį, vėl kvies netradicinėse vietose – gatvėje, kavinėje ar parduotuvių vitrinose – gėrėtis fotografų darbais. Vilniaus Senamiestį apjuos net 26 ekspozicijos (2007-ais jų buvo 23), kurias visą gegužės mėnesį bus galima rasti Vilniaus Rotušėje, Vokiečių ir Vilniaus gatvėse, Gedimino prospekto atkarpoje nuo Vilniaus gatvės iki Katedros aikštės bei Pilies gatvėje. Daugumą ekspozicijų bus galima apžiūrėti bet kuriuo paros metu.

Šiais metais fotografijų festivalis neapsiribos tik ekspozicijomis: gegužės 9-11 dienomis vyks „Profesionalų savaitgalis“. Vienas pagrindinių savaitgalio renginių – gegužės 10 dieną vyksiantys seminarai fotografams profesionalams. Mokymus ves 2008 m. konkurso „Pasaulinė spaudos fotografija” temos „Kasdienis gyvenimas: istorijos“ pirmos vietos nugalėtojas Pieter ten Hoopen, kuris taip pat yra vienas iš „Vilniaus fotografijos ratas“ dalyvių, bei fotografas iš Švedijos Mikkel Örstedholm.

„Festivalio pagrindinis tikslas – netradiciniais eksponavimo būdais skatinti visuomenę domėtis spaudos fotografija, tačiau profesionalių fotografų taip pat nepamišime. Šiųmetinis „Vilniaus fotografijos ratas“ – ne tik nauja erdvė fotografų kūrybos pristatymui bei puiki galimybė tobulėti dalyvaujant specialiai profesionalams rengiamuose mokymuose, susipažįstant su pripažintų fotografų darbais bei jų patirtimi“, - teigia festivalio organizatoriaus, Lietuvos spaudos fotografų klubo, prezidentas Jonas Staselis.

ratas2Taip pat šiais metais festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ proga Lietuvos spaudos fotografų klubas pirmą kartą išleidžia žurnalą „Fotografijos ratas“, kurį profesionalūs fotografai kuria savo kolegoms. Žurnale nekalbama apie techniką ar panašius profesionalams aktualius dalykus, o tiesiog pristatomos fotografijos iš viso pasaulio, ypatingą dėmesį skiriant jaunųjų fotografų darbams.Daugiau informacijos: Jonas Staselis, LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFŲ KLUBO prezidentas
Tel.  (699) 21807 („Bitė“), (620) 66595 („Omnitel“)


zem1-1