Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/(ne)matomi_kontrastai

(Ne)matomi kontrastai

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  (Ne)matomi kontrastai


Spaudos fotografų paroda Seime primena apie klastingą ligą

VILNIUS, 2010 m. lapkričio 29 d.: Pasauliniam plaučių vėžio žinomumo mėnesiui skirta paroda „(Ne)matomi kontrastai“ eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Lietuvos spaudos fotografų darbuose užfiksuoti kontrastai kvies parlamento darbuotojus ir svečius susimąstyti apie vienos iš klastingiausių onkologinių ligų – plaučių vėžio – grėsmę.

Seimo galerijoje eksponuojami meniški fotografų darbai kviečia stabtelti bent minutei ir atidžiau pažvelgti į dalykus, kurių nepastebime skubėdami ar tiesiog nenorėdami sužinoti nemalonią tiesą.

Parodą sudaro Lietuvos gyventojų jau įvertinti ir atrinkti vieno iš spaudos fotografų klubo rengėjų – Lietuvos spaudos fotografų klubo narių žymių fotografų Ramūno Danisevičiaus, Sauliaus Žiūros ir Gedimino Bartuškos darbai.

„(Ne)matomai kontrastai“ – tai sustabdytas žvilgsnis į kasdienybės akimirkas, kurių mes nesugebame arba tiesiog nespėjame pastebėti. Parodos organizatoriai teigia, kad fotografijose užfiksuoti vaizdai padėjo atskleisti plaučių vėžio temą, apie kurią dažniausiai yra sunku kalbėti. Užslėpta onkologinė liga taip pat kontrastuoja su žmogaus išore, buitimi, niekuo neišsiskiriančia savijauta.

Plaučių vėžys yra viena sunkiausiai gydomų ir sparčiausiai progresuojančių onkologinių ligų. Ilgą laiką ji nepasireiškia ryškiais simptomais, todėl dažnai apie ją sužinoma per vėlai. Nors nuo plaučių vėžio miršta daugiau žmonių nei nuo krūties ir prostatos vėžio kartu sudėjus, apie šį susirgimą vis dar mažai žinoma.

Parodos organizatoriai – bendrovė „Roche Lietuva“ ir Lietuvos spaudos fotografų klubas.

 

„(Ne)matomai kontrastai“ – 2010 m. lapkričio 29 – gruodžio 20 dienomis, Lietuvos Respublikos Seimo galerijoje, praėjime tarp I ir II rūmų.