Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/apdovanoti_geriausi_praejusiu_2009_metu_lietuvos_spaudos_fotografiju_autoriai

Apdovanoti geriausi praėjusių 2009 metų Lietuvos spaudos fotografijų autoriai

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Apdovanoti geriausi praėjusių 2009 metų Lietuvos spaudos fotografijų autoriai

Apdovanoti geriausi praėjusių 2009 metų Lietuvos spaudos fotografijų autoriai

foto 2010 4

2010 m. gegužės 7  d., Vilnius. Šiandien Vilniaus miesto Rotušėje „Auksiniais kadrais“ apdovanoti geriausių 2009-ųjų Lietuvos spaudos fotografijų autoriai. Renginyje taip pat pristatyta geriausių devintąjį kartą vykstančio nacionalinio konkurso kadrų paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ ir to paties pavadinimo fotografijų albumas.

foto 2010 5

„Mano asmeninis atradimas buvo tai, kad vos kelių milijonų gyventojų šalis sugeba pritraukti į konkursą daugybę spaudos fotografų, pateikiančių savo nuotraukas įvertinti kitiems. Tikiu, kad Lietuvos fotografija turi šviesią ateitį, jei ir toliau išnaudos savo energiją ir aštrins žvilgsnį. Lietuvos fotožurnalistų klubas išties dirba didelį darbą ir tai įrodo šiuo konkursu. Taip pat publikacijomis ir parodomis. Esu tikras, tai duos milžiniškų rezultatų artimiausioje ateityje“, – sakė vienas konkurso žiuri narių, Prancūzijos naujienų agentūros fotoredaktorius Christophe Delattre.

foto 2010 6

Geriausi 2009-ųjų metų kadrai kompetentingos tarptautinės komisijos buvo atrinkti iš daugiau negu 6 tūkstančių nuotraukų, kurias pateikė 151 fotografas.


Geriausio temos „Naujienos“ kadro autoriumi pripažintas Paulius Lileikis („Lietuvos rytas“) , temos „Gyvenimas“ – Svetlana Batura. Įspūdingiausią portretą užfiksavo ir to paties pavadinimo kategorijoje nugalėjo Tomas Vinickas (Alfa.lt). Temą „Kultūra ir pramogos“ geriausiai atskleidė Dmitrijus Matvejevas. Geriausią fotografiją kategorijai „Sportas“ pateikė Tomas Stasevičius (tst-foto.lt), o „Kariuomenės“ kategorijoje geriausiai pasirodė Vidmantas Balkūnas („Lietuvos rytas“). Iš visų fotografijų, pateiktų temai „Gamta ir jos apsauga“, išsiskyrė Kęstučio Čepėno užfiksuotas kadras. Temoje „Spindesys“ sužibėjo Tomas Kauneckas („Ciklopas“). Geriausio reportažo autoriumi to paties pavadinimo kategorijoje pripažintas Saulius Žiūra („Fortuna privata“). Šiais metais naujai atsiradusioje kategorijoje „Diplomatija“ nugalėjo Herkus Milaševičius („Verslo žinios“). „Kolegų prizas“ įteiktas Martynui Ambrazui („Veidas“). 

foto 2010 7

Geriausios Lietuvos spaudos fotografijos iki gegužės 29 dienos bus eksponuojamos Vilniaus Rotušėje vykstančioje parodoje.