Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/atsisveikinimo_proga_–_renaldo_malycho_paroda_prezidenturoje

Atsisveikinimo proga – Renaldo Malycho paroda Prezidentūroje

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Atsisveikinimo proga – Renaldo Malycho paroda Prezidentūroje


Atsisveikinimo proga – Renaldo Malycho paroda Prezidentūroje

Antradienį Prezidentas Valdas Adamkus atsisveikino su šalies žurnalistais. Ta proga Prezidentūroje atidaryta tauragiškio fotografo Renaldo Malycho fotografijų paroda, atspindinti Prezidento penkerių metų vadovavimo šaliai laikotarpį

http://photojura.lt/picres.php?w=150&h=150&f=3534

Bendraudamas su žurnalistais Prezidentas prisipažino, kad penkerių metų kadencija nebuvo rožėmis klota. Buvo ir karčių valandų. Per penkerius kadencijos metus Valdas Adamkus daug dėmesio skyrė užsienio politikai ir kiek mažiau vidaus reikalams. Valstybės vadovas 2004–2009 metais į užsienį vyko 135 kartus, į įvairius Lietuvos miestus, rajonus ar apskritis – 108 kartus. Šias keliones, diplomatinius susitikimus, Prezidento visuomeninę veiklą nuolatos stebėjo, vertino ir komentavo respublikinių ir regioninių leidinių bei televizijų žurnalistai. Per savo kadenciją Prezidentas davė 300 interviu vietos ir užsienio žurnalistams.

Parodoje eksponuojamos 42 Renaldo Malycho fotografijos. Beje, dalį jų tauragiškiai matė Tauragės fotogalerijoje veikusioje parodoje Tauragės miesto 500 metų jubiliejaus proga. Fotografuoti prezidentą R.Malychas pradėjo 2005 metais. Parodos idėja autoriui kilo po vizito į Azerbaidžaną, iš kur fotografas parsivežė šūsnį neblogų kadrų. Po to – kelionės į Ispaniją, Gruziją, Rumuniją, Armėniją, Turkiją, Šveicariją, Švediją, Čekiją. Kiekvienoje kelionėje pavykdavo užfiksuoti, pastebėti, atrasti originalių akimirkų. Kaip rašoma parodos anotacijoje: „Žvelgdamas į Renaldo Malycho fotografijų ciklą, skirtą Prezidento Valdo Adamkaus buvimo ženklams, matai ne tik jo aplankytas šalis, diplomatinius susitikimus, bet regi tose šalyse sutiktus rūpesčius, žmones ir matai jo Didenybę Laiką, sustojusį prie jo Ekscelencijos Prezidento“.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė fotografų klubo „Fotojūra“ prezidentas Romualdas Vaitkus, dalyvavęs parodos atidaryme, tokio lygio paroda – puikus autoriaus galimybių įvertinimas, suteikiantis tvirtas pozicijas tolimesniems kūrybiniams ieškojimams.

  EUGENIJUS SKIPITIS „Tauragės kurjeris“ / www.photojura.lt