Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/euromedija_2012

EuroMedija 2012

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  EuroMedija 2012


EUROPOS KOMISIJA

KOMUNIKACIJOS GENERALINIS DIREKTORATAS

 

Atstovybė Lietuvoje

Spauda ir informacija

 

 

INFORMACIJA žiniasklaidai

 

 

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje skelbia konkursą žiniasklaidai „EuroMedija 2012“, kuriame kviečia dalyvauti žurnalistus, fotožurnalistus ir tinklaraštininkus.

Paraiškas ir darbus apdovanojimams gali teikti visi žurnalistai, fotožurnalistai ir tinklaraštininkai, nuo 2012 m. sausio 1 d. skelbę medžiagas „Euromedija 2012“ konkurso temomis. Darbai konkursui priimami iki lapkričio 2 d.

Šiais metais skelbiamos penkios nominacijos:

·         „Europos nuotrauka 2012“. Į šią nominaciją gali pretenduoti visi fotožurnalistai su fotografija ar fotografijų ciklu, kuris atitinka konkurso temas. Pateikti darbai turi atitikti spaudos fotografijai keliamus reikalavimus.

·         „Europos įžvalgos“. Į šią nominaciją gali pretenduoti spaudos, radijo, televizijos, interneto, naujienų agentūrų, regioninės žiniasklaidos žurnalistai ir tinklaraštininkai (toliau – žurnalistai) su darbu, kuris iškėlė mažai nagrinėtą, bet visuomenei svarbią temą.

·         „Europos atgarsiai“. Į šią nominaciją gali pretenduoti žurnalistai su darbu, kuris sukėlė reikšmingą visuomenės reakciją, inicijavo diskusiją, įvairių nuomonių atspindėjimą.

·         „Europos spalvos“. Į šią nominaciją gali pretenduoti žurnalistai su darbu, kuris problemą ar reiškinį nagrinėja iš neįprastos perspektyvos, atskleidžia Lietuvoje vykstančius procesus platesniame kontekste, ir (arba) su darbu, kurio pateikimo forma – netradicinė, originali ir kūrybiška.

·         „Regionai – tai Europa“. Į šią nominaciją gali pretenduoti visų regioninės žiniasklaidos priemonių žurnalistai su darbu, kuris atskleidžia ES naujienų aktualumą regione ir iškelia regionui reikšmingą temą.  

 

Autoriai gali būti nominuojami ne daugiau nei dviejose nominacijose. Tą patį darbą galima pateikti tik vienai nominacijai, jis turi atspindėti vieną iš šių temų:

·         „Metas pamąstyti apie ateitį: kokios Europos norime?“. 2014–2020 m. ES daugiametė finansinė programa. Į kokius naujus prioritetus investuos Europa? Kaip Lietuva 2014–2020 m. galėtų efektyviausiai investuoti užimtumui, verslui, žemės ūkiui, švietimui, mokslui, energetikai, transportui ir kitoms sritims skiriamas lėšas?

·         „Kad neparklupdytų krizės“. ES ekonomikos valdymas ir augimas. Ar naujos ES ekonomikos valdymo priemonės padės  užkirsti kelią ekonomikos ir finansų krizėms ateityje? Kaip pasiekti aukso vidurį tarp taupymo ir augimo politikos?

·         „Kartu mes stipresni!“. Europos semestras: ES rekomendacijos šalims narėms, kad būtų pasiekti bendri Europos tikslai. Kaip Lietuva įgyvendina 2011 m. ES rekomendacijas? Kaip 2012 m. rekomendacijos Lietuvai, ES vadovų tvirtinamos 2012 m. birželio mėnesį,  padės augti Lietuvos ekonomikai ir kurti darbo vietas?

·         „Europos bendroji rinka - žmogui, verslui, valstybei“. 2012 m. Europos bendrajai rinkai sukanka 20 metų. Ką Europai ir Lietuvai reiškia laisvas žmonių, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimas? Su kokiais sunkumais ES piliečiai vis dar susiduria mokydamiesi, dirbdami, pirkdami, užsiimdami verslu, tuokdamiesi ir skirdamiesi, balsuodami ar poilsiaudami kitoje ES šalyje?

·         „Svarbus kiekvienas“. Europos Sąjungos metų prioritetas: Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai.

Konkurso nugalėtojus rinks Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko vadovaujama vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, VU Žurnalistikos instituto, VU Komunikacijos fakulteto, VDU Viešosios komunikacijos katedros ir Lietuvos spaudos fotografų klubo atstovų. Konkurso komisijos darbe dalyvaus stebėtojas iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje.

Apdovanojimai bus įteikti už tris kiekvienos iš penkių kategorijų geriausius darbus. Laimėtojams bus įteikiami specialūs prizai.

Konkurso laureatai bus apdovanoti finalinio iškilmingo renginio metu, kuris 2012 m. gruodžio 6 d. vyks Vilniuje.

„EuroMedijos“ apdovanojimai organizuojami ketvirtą kartą. 2011 m. konkurse 60 dalyvių pateikė 93 darbus, 2010 m. konkurse dalyvavo 113 darbų iš 47 autorių, 2009 m. - 70 darbų, kuriuos pateikė 40 autorių.

Konkurso nuostatus, vertinimo kriterijus ir dalyvio anketą galima rasti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapiuose: www.europa.eu/lietuva ir www.lzs.lt.

Paraiškas siųskite el. paštu euromedija@lzs.lt iki 2012 m. lapkričio 2 d. Papildoma informacija apie konkursą teikiama telefonu:  8 (5) 212 2805 ir 8 (5) 231 3186.