Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/foto_konkurse_–_aplinka_tersianciu_automobiliu_zala

Foto konkurse – aplinką teršiančių automobilių žala

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Foto konkurse – aplinką teršiančių automobilių žala

Foto konkurse – aplinką teršiančių automobilių žala

2008 m. gegužės 20  d., Vilnius.

Lietuvos spaudos fotografų klubas kartu su bendrove „Hansa lizingas“ inicijavo nacionalinį fotografijų konkursą „Po manęs nors ir tvanas“, kurio pagrindinė tema – nuotraukoje užfiksuoti aplinką teršiantys automobiliai bei gamtą žalojanti žmogaus veikla su automobiliais. Konkursu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į niokojančius aplinką automobilius.

Tokia tematika pasirinkta neatsitiktinai – Lietuva vis dar laikoma Europos Sąjungos senų automobilių „kapinynu“, neprižiūrimi, surūdiję automobiliai dažnai paliekami likimo valiai kiemuose ir pamiškėse, automobilių teršalai netinkamai išmetami, žmonės vis dar atsainiai žiūri į gamtos apsaugą.

Nuotraukos konkursui bus priimamos iki šių metų gruodžio 31 d., o 2009 m. pradžioje bus surengta geriausių konkurso fotografijų paroda bei nugalėtojų apdovanojimai. Konkursiniai darbai bus talpinami specialiame konkurso interneto puslapyje  HYPERLINK "http://blog.lrytas.lt/ekologija/" www.tvanas2008.lt, kurio lankytojai galės rinkti labiausiai patikusias nuotraukas bei diskutuoti ekologinėmis temomis.

Konkursui vykstant kiekvieno mėnesio pabaigoje bus išrenkamos po 3 įdomiausios praėjusio etapo nuotraukos, jų autoriai bus apdovanojami smulkiais prizais. Konkursui pasibaigus bus išrinkti trys įdomiausi darbai atskirai fotografų profesionalų ir fotografų mėgėjų kategorijose. Pirmų trijų vietų nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais – abiejose kategorijose atitinkamai po 2000 lt, 1500 lt ir 1000 lt.

Fotografijų konkurse „Po manęs nors ir tvanas“ gali dalyvauti visi Lietuvoje gyvenantys fotografijos profesionalai ir mėgėjai. Darbai priimami el. paštu  HYPERLINK "mailto:tvanas2008@gmail.com" tvanas2008@gmail.com, daugiau informacijos apie konkurso sąlygas galima rasti konkurso svetainėje.

„Džiaugiamės, kad vis daugėja privačių kompanijų inicijuojamų ir remiamų aplinkosauginių iniciatyvų, ypač kai tai susiję su naujomis komunikacijos formomis, tokiomis, kaip pavyzdžiui šis foto konkursas. Fotografija yra viena iš tų formų, kuri gali ypač įtaigiai perteikti tokias problemas. Kaip profesionalus fotografas galiu pasakyti, kad mūsų sluoksnio atstovai labai teigiamai vertina šį konkursą, nes jo tema – originali ir aktuali, atsiras tikrai įdomių darbų aplinkosaugos tema“, - sako Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas.

„Parodę realų vis dar būdingą mūsų kraštui paveikslą - atsainų visuomenės požiūrį į ekologiją, o būtent į - aplinką niokojančių automobilių problemą – paskatinsime susimąstyti apie kiekvieno asmeninę atsakomybę. Fotografija padės atskleisti neatsakingo elgesio rezultato tragizmą ir tikimės, jog toks projektas paskatins aktyvesnes diskusijas visuomenėje ekologijos klausimais, - sako konkursą kartu su Lietuvos spaudos fotografų klubu organizuojančios bendrovės „Hansa lizingas“ rinkodaros vadovė Elena Šilovaitė. Šią gegužę „Hansa lizingas“ pradėjo skatinti įsigyti ekologiškesnius automobilius. Taip bendrovė ėmė dar aktyviau skatinti naujų, švaresnių transporto priemonių populiarėjimą mūsų šalyje.

Dėl papildomos informacijos:

Romena Žukauskaitė, foto konkurso „Po manęs nors ir tvanas“ koordinatorė, tel. (8 5) 210 96 10

 "http://www.tvanas2008.lt"