Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/geriausiu_2007_metu_lietuvos_spaudos_fotografijos_kadru_autoriai

Geriausių 2007 metų Lietuvos spaudos fotografijos kadrų autoriai

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Geriausių 2007 metų Lietuvos spaudos fotografijos kadrų autoriai

2008 m. gegužės 7 d., Vilnius. Šį penktadienį Vilniaus Rotušėje jau septintąjį kartą vyks iškilmingi nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2008“ apdovanojimai „Auksinis kadras“. Jų metu ne tik paaiškės dešimt, kompetentingos tarptautinės komisijos, geriausiai įvertintų kadrų autorių, bet ir bus pristatyta nuotraukų paroda bei jos spausdintas variantas – albumas „Lietuvos spaudos fotografija 2008“.

Vienas iš komisijos narių, „World Press Photo 2004“ metų nuotraukos nugalėtojas bei 1995 ir 1999 metų Pulitzerio premijos laimėtojas prancūzas Jean-Marc Bouju, teigė, jog buvo nustebintas Lietuvos spaudos energijos: „Ar daug šalių pasaulyje gali pasigirti kasmečiu fotografijų konkursu, kurio pabaigoje būtų išleidžiamas tikrai puikus geriausių nuotraukų albumas ir parengiama kilnojamoji paroda? Lietuva tik viena iš tų nedaugelio valstybių ir Lietuvos spaudos fotografai turėtų tuo džiaugtis.“

Konkursui pateiktas nuotraukas vertino ir ilgametis Estijos verslo dienraščio „Aripaev-Bonnier’s“ foto redakcijos vadovas Erikas Prozes, Evaldas Petrauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos Televizijos operatorių klubo pirmininkas, Rytas Staselis, žurnalo „Verslo klasė“ žurnalistas bei žurnalo „Cosmopolitan“ vyriausioji dizainerė Andželika Jalmokaitė.
Šiais metais konkurse dalyvavo 138 spaudos fotografai, kurie pateikė per 7 000 nuotraukų. Siekiant išrinkti nugalėtojas tik iš pačių geriausių spaudos fotografijų, šiemet buvo apribotas konkursui teikiamų darbų skaičius. „Įvestas nuotraukų limitas paskatino konkurso dalyvius  kritiškiau pažvelgti į savo darbus ir konkursui pateikti tik pačius geriausius kadrus“, - teigia  Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Kiekvienas spaudos fotografas galėjo teikti iki 200 darbų dešimčiai konkurso temų: gyvenimas, gamta ir jos apsauga, kariuomenė, kultūra, naujienos, portretas, pramogos, reportažas, spindesys, sportas. Iš kiekvienos kategorijos dviejuose konkurso atrankos turuose buvo išrinkta po vieną darbą, kurio autorius ir bus pripažintas vienu geriausių metų fotografu bei apdovanotas „Ausiniu kadru“.

Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2008“ „Auksinio kadro“ apdovanojimai vyks gegužės 9 d, penktadienį, 19 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31). Įėjimas su kvietimais.