Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/konkursas_„lietuvos_spaudos_fotografija_2010“_diskvalifikuotos_dvi_vieno_autoriaus_fotografijos.

Konkursas „Lietuvos Spaudos fotografija 2010“ diskvalifikuotos dvi vieno autoriaus fotografijos.

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Konkursas „Lietuvos Spaudos fotografija 2010“ diskvalifikuotos dvi vieno autoriaus fotografijos.


Šiemet pirmą kartą konkursų istorijoje buvo diskvalifikuotos dvi vieno autoriaus fotografijos,  kurias žiuri atrinko į albumą ir parodą. Jos diskvalifikuotos paaiškėjus, kad panaudotos kompiuterinių programų funkcijos neleistinos žurnalistinėje fotografijoje. Galimybė naudotis visomis kompiuterinių programų priemonėmis redaguojant nuotraukas taikoma tik temoje „Spindesys“. Gal tai ir suklaidino autorių. Vienu atveju buvo pašalintas objektas iš fotografijos, kitu – pagražinti plaukai. Tai paaiškėjo, kai konkurso organizatoriai autoriaus paprašė atsiųsti originalius, neredaguotus failus. Reikalavimas pateikti žiuri atrinktų fotografijų originalius failus bus privalomas nuo kitų metų konkurso. Jo neįvykdžius, nuotraukos nebus publikuojamos, jei kils bent mažiausia abejonė dėl specialiųjų efektų ar kitų neleistinų priemonių panaudojimo.  Kadangi tai buvo pirmas kartas, visos autoriaus nuotraukos nebuvo diskvalifikuotos, tačiau ateityje bus taikomos griežtesnės sankcijos.

Lietuvos spaudos fotografų klubas