Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/konkursas_„lietuvos_spaudos_fotografija_2012“

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2012“

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2012“


 

Pernai išleidome dešimtąjį, jubiliejinį, metraštį „Lietuvos spaudos fotografija“.  Šiųmečiame leidinyje apžvelgiamas į antrąjį dešimtmetį įkopęs nacionalinis spaudos fotografijų konkursas, pateikiama trumpa spaudos fotografų veiklos bei įvertinimų kronika ir istorinė metraščio dalis.

 

Konkurso organizatorių iniciatyva šiais metais radosi nauja tema – „Europos metai“. Naujos temos fotografijų kalba bus įvairialypė, kasmet kintanti, vis pasiūlant naujų potemių. Šia naujove organizatoriai nusprendė paįvairinti konkursą, įtraukti judresnių ir aktualesnių temų atsižvelgiant į Europos bendruomenių prioritetus. Šių metų potemė yra „Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai“.

 

2012 metų konkursui fotografijas pristatė 143 autoriai. Komisijai pateikta per penkis tūkstančius darbų. Be naujos temos „Europos metai“, kaip ir ankstesniais metais, fotografai nuotraukas konkursui pateikė pagal šias temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Diplomatija“, „Kultūra“, „Pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“ ir „Reportažas“. Jau ketvirtą kartą bus įteikiamas Kolegų prizas. Jį pelnys iš visų į metraštį ir parodą patekusių nuotraukų pačių konkurso dalyvių išrinkta jiems labiausiai patikusi fotografija.

 

Šiame leidinyje pristatome nacionalinio spaudos fotografijų konkurso laureatus – geriausius 2011 metų spaudos fotografų darbus, atrinktus ir įvertintus tarptautinės komisijos. Albume pateiktos fotografijos pasakoja apie praėjusių metų Lietuvos politinį ir visuomeninį gyvenimą, gamtą, žmones, jų skausmus, džiaugsmus ir kasdienybę. Spaudos fotografija – jausmas, išmanymas, sėkmė, o kartais ir situacijos netikėtumas. Konkursas tapo tradicinis ir reikšmingas Lietuvos spaudos fotografijos raidai, priartina žmones prie vizualiojo meno, tarsi kviečia visus išbandyti savo kūrybines jėgas.

 

Džiaugiamės, kad į metraštį grįžo tema „Svečias“, kurią pastaraisiais metais buvo pakeitusi kita gyvenimo realijų padiktuota rubrika, skirta kolegoms atminti. Tema „Istorija fotografijose“ tęsiame pasakojimą apie tarpukario Lietuvos fotografų laimėjimus. Trumpai pristatome praėjusiais metais kolegų nuveiktus darbus ir kviečiame paskaityti šių metų žiuri įspūdžius apie konkursines fotografijas ir jų kūrėjus.  

 

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos spaudoje dirbantiems ar su leidiniais nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.

 

Gyvenimo realijos, su kuriomis dažnai susiduriame ir spaudos puslapiuose, rodo, kad šiandiena nėra pati palankiausia kultūriniams nekomerciniams projektams, tačiau padedant geranoriškiems rėmėjams ir kultūrą remiantiems fondams jie vyksta. Dėkojame ištikimiausiems rėmėjams ir tiems, kurie įsilieja ir pasilieka remiančiųjų bei palaikančiųjų gretose. Klubo vardu norime nuoširdžiai padėkoti visiems geros valios žmonėms, padėjusiems rengiant šį ir ankstesnių metų konkursus, parodas, metraščius, albumus. Džiaugiamės visais padedančiais ir palaikančiais mūsų iniciatyvas.

 

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ – tai tarsi fotografų darbų atodangos, besitęsiančios jau antrą dešimtmetį.  Parodos ir metraščiai istorijai paliekami užfiksuoti įvykiai, žmonių veidai, visų mūsų dabar esančių gyvenamas laikas.

 

Tikimės, kad geriausių šalies spaudos fotografų darbus žiūrinės ir vertins ateities kartos, ieškos juose žmonių tuomečio buvimo akimirkų, vertų išlikti Lietuvos istorijoje.

 

Lietuvos spaudos fotografų klubo vardu

Jonas Staselis