Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/kvietimas_i_fotografijos_seminara

KVIETIMAS Į FOTOGRAFIJOS SEMINARĄ

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  KVIETIMAS Į FOTOGRAFIJOS SEMINARĄ


KVIETIMAS Į FOTOGRAFIJOS SEMINARĄ

 

Šiemet, prieš tradicinį spaudos fotografijos festivalį „Vilniaus fotografijos ratas“, Lietuvos spaudos fotografų klubas organizuoja savaitės trukmės mokymus, kurių metu bus tobulinami fotoistorijos žanro įgūdžiai. Mokymus ves pasaulinio garso spaudos fotografijos atstovai Horacio Villalobos (Argentina) ir Maria Mann (Vokietija).

 

"Mūsų susiėjimas Vilniuje teikia unikalią progą ne tik patyrinėti savo, kaip fotografų, talentus, bet ir profesinį gebėjimą bendrauti vaizdais bei papasakoti prasmingą istoriją" - sako seminaro vadovai.

 

Mokymai prasidės š.m. lapkričio 11 d. (sekmadienį) Viešbutyje "Amberton" Vilniuje ir tęsis iki lapkričio 16 d. (penktadienio vakaro). Pirmo susitikimo metu bus aptariami mokymų tikslai ir eiga. Visą savaitę, mokytojų padedami, dalyviai pasirinkta tema kurs fotoistorijas „108“ metodu (trijų 36 kadrų juostelių atitikmuo).

 

„Skaitmeniniais fotoaparatais netrindami per dieną galėsite padaryti 108 kadrus. Nūdienos technologijų amžiuje tai neatrodo itin racionalu, bet tokia metodika naudinga dėl daugelio aspektų. Visų pirma, fotografuoja ne fotoaparatas, o žmogus. Todėl, prieš užfiksuodami kadrą, privalote parodyti savitvardą, kurios gal niekas iš jūsų ir nėra reikalavęs, „suredaguoti“ savo mintis, kad suprastumėte, kodėl spaudžiate mygtuką“, - pasirinktą mokymų metodą motyvuoja seminaro vadovai.

 

Visą mokymų savaitę atrinkti dalyviai pagal individualius susitarimus turės galimybę konsultuotis su vadovais, porą kartų bus surengti visų mokymų dalyvių bendri susirinkimai.

 

Lapkričio 17-ąją geriausios fotoistorijos bus eksponuojamos virtualioje parodoje Lietuvos interneto naujienų tinklapiuose.

 

Norintiems dalyvauti mokymuose:

 

Mokymuose galės dalyvauti ne daugiau kaip 20 fotografų (ne daugiau dešimties žmonių vienoje grupėje). Pirmenybė teikiama žiniasklaidos priemonėse dirbantiems ar nuolat su jomis bendradarbiaujantiems fotografams.

 

Norintys dalyvauti mokymuose turi pateikti trumpą prisistatymą, argumentaciją, kodėl nori dalyvauti mokymuose, bei atsiųsti dvi jau sukurtas fotoistorijas (kiekviena ne daugiau 16 nuotraukų).

 

Informaciją registracijai siųsti el.pašto adresu jonas.staselis@gmail.com

 

Atrinktiems mokymų dalyviams detalesnę informaciją apie mokymų eigą atsiųsime asmeniškai.

 

Daugiau informacijos: www.vilniausfotografijosratas.lt.
Festivalio "Fotografų savaitgalio" paskaitų diena ir fotografijos filmų vakaras su nugalėtojų apdovanojimais - lapkričio 17 d.
Informacija apie paskaitas ir akreditavimasį į festivalį - nuo lapkričio 5 d.
 

 

Jonas Staselis,

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas

 

Horacio Villalobos (Argentina)
Horacio Villalobos spaudos žurnalisto karjerą pradėjo nuo fotografo darbo dienraštyje gimtojoje Argentinoje.

Vėliau kaip laisvai samdomas žurnalistas bendradarbiavo su tokiais tarptautinės žiniasklaidos milžinais kaip UPI, AP, Time, Newsweek, Business Week ir New York Times. Po kelerių metų nepriklausomo fotografo praktikos pradėjo dirbti Diario Popular Buenos Airėse, kur, kildamas karjeros laiptais, 1982 metais tapo fotografijos skyriaus vadovu.

H.Villalobos dvejus metus dirbo Diario Popular ir Noticias Argentinas korespondentu Europos Bendrijoje; 2006 m. tapo European Pressphoto Agency (EPA) vyriausiuoju fotografu Prancūzijai ir Liuksemburgui, o 2010 m. buvo atsakingas ir už EPA medžiagą iš Jungtinės Karalystės ir Airijos. Šiuo metu jis yra vyriausiasis redaktorius EPA būstinėje Frankfurte. 

H.Villalobos yra laimėjęs nemažai tarptautinių apdovanojimų, o dėl didžiulės patirties naujienų fotografijoje jis dažnai kviečiamas būti žiuri nariu bei skaityti paskaitas tarptautiniuose fotografijos renginiuose.Maria Mann (Vokietija)
Maria Mann yra tarptautinių ryšių  ir verslo plėtros direktorė Europos spaudos fotografijos agentūroje EPA (European Pressphoto Agency) Frankfurte. 2007 m. agentūroje pradėjo dirbti kaip vyresnioji vykdančioji redaktorė. Prieš tai buvo direktorė globaliniams dabarties įvykiams Corbis korporacijoje Paryžiuje. Prieš įsidarbindama Corbis,  2003 m. M. Mann dirbo France-Presse agentūroje fotografijos direktore Šiaurės Amerikai, vadovavo agentūros fotografijos darbams visoje Šiaurės ir Pietų Amerikoje, o vėliau tapo tarptautinių naujienų vyriausiąja foto redaktore Paryžiuje.
M.Mann karjerą pradėjo United Press International tarptautiniame biure Niujorke, buvo fotografijos direktorė Toronto Sun laikraštyje. Du kartus išrinkta Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos (National Press Photographers Association) konkurso Geriausi fotožurnalistai pirmininke, teisėjavo daugelyje kitų tarptautinių fotožurnalistikos konkursų, tarp jų Metų nuotrauka (Pictures of the Year, POY), Pasaulio spaudos fotografija (World Press Photo) ir Jungtinių Tautų tūkstantmetis/Yonhap (United Nations Millennium/Yonhap). Ji vadovavo Knight fondo (Knight Foundation) remiamiems mokymams Lotynų Amerikoje, Pasaulio spaudos fotografijos organizacijoje (World Press Photo), taip pat  Pentagono kariniuose seminaruose.

M.Mann yra viena iš mokymo modulio Vaizdo kalba (Language of the Image), šiuo metu naudojamo Poynter instituto tinklapyje, autorių bei pirmojo Skaitmeninio seminaro (Digital Workshop) steigėja 1987 metais. Dėstė Knighto ir Fordo fondų Tarptautiniame žurnalistikos centre, buvo Knighto centro Progresyvios žurnalistikos Amerikoje narė. Ji apdovanota Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos Joseph Costa prizu už „lyderystę ir nenuilstančią tarnystę foto žurnalistams ir foto žurnalistikai“.