Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/lietuvos_kariuomene_fotografijoje

Lietuvos kariuomenė fotografijoje

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Lietuvos kariuomenė fotografijoje
Skelbiamas septintasis T. Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“


http://www.kam.lt/images/19185/74160/

Kviečiame krašto apsaugos sistemos ir šalies spaudos profesionalius fotografus, fotografus mėgėjus, kariškius ir civilius – visus, kuriuos domina krašto apsaugos, kariuomenės aktualijos – dalyvauti Tado Dambrausko fotografijų konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010 – 2011“. Jau tradiciniu tapantis konkursas rengimas septintą kartą.

 

Konkursas skiriamas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti.

 

Šio fotografijų konkurso tikslas – informuoti visuomenę apie Lietuvos kariuomenę, skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius – fotografuoti.

 

Konkursui turi būti pateikiamos 2010 – 2011 sukurtos fotografijos, kurios varžysis keturiose temose: „Portretas“, „Profesionalumas“, „Krašto apsaugos savanoriai“ ir „Reportažas“.

 

Geriausių konkurso nuotraukų parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks birželį vienoje iš Vilniaus viešųjų erdvių. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas.

 

Asmenis, nusprendusius dalyvauti konkurse, prašome registruotis ir savo darbus siųsti ne vėliau kaip iki šių metų balandžio 15 d. konkurso informacine sistema http://distance.lka.lt/foto/ Telefonai pasiteirauti: (8 5) 273 5550, (8 5) 264 8547.

 

Išsami informacija apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką pateikiama konkurso nuostatuose, kuriuos galite rasti interneto svetainėje. Čia.

 

Konkurso globėja – krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Konkursą remia naujienų portalas „Delfi“ ir UAB „Fotoservisas“.

 

Apie Tadą Dambrauską

 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

KAM archyvo nuotr.