Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/lietuvos_lengvoji_atletika_1921-2008

Lietuvos lengvoji atletika 1921-2008

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Lietuvos lengvoji atletika 1921-2008

"Lietuvos lengvoji atletika 1921-2008"


atlietika albumas Lietuvos lengvosios atletikos federacija išleido fotografijų albumą "Lietuvos lengvoji atletika 1921–2008". Albume publikuojamos nuotraukos atspindi visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją – nuo pirmųjų mūsų šalies lengvaatlečių startų 1921 metais Kauno Ąžuolyne iki varžybų 2008 metais Pekino olimpiniame stadione.

Pagrindinis albumo rėmėjas – LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis.

Leidinio sudarytojas – sporto žurnalistas Alfredas Pliadis.

Šiuo metu fotografijų albumą galima įsigyti Lietuvos lengvosios atletikos federacijoje, kaina – 90 litų. 

Fotografas Alfredas Pliadis, buvęs šuolininkas į aukštį, gerai išmanydamas lengvosios atletikos specifiką, rausėsi po archyvus, sklaidė seną spaudą, rinko fotografijas apie lengvąją atletiką, pats fotografavo, norėdamas sudaryti šį albumą. Knyga skirta ne tik sporto profesionalams, mėgėjams ar fotografijos gerbėjams, bet ir visiems, kam rūpi Lietuvos lengvosios atletikos praeitis ir ateitis.
Sudarytojas turi įžvalgią akį, išmano kiekvienos sporto šakos įvaizdinimo ypatybes, atrastas dar garsiosios Leni Riefenstahl, kas olimpiada vis praturtinamas naujomis techninėmis ir kūrybinėmis galimybėmis.
Nors visi žavimės tiesioginėmis sporto varžybų transliacijomis visam pasauliui, tačiau neišnyko sustabdytos akimirkos žavesys, juolab, kai skaitmeninė fotografija pilna naujų pagundų.
Didžiausias fotografijos privalumas – sugrįžimas atgal, prie užmirštų čempionų, įvairiausio lygio varžybų. A. Pliadis nuotraukas šiai knygai rinko ne vienerius metus. Ne viskas seniau buvo fiksuojama, ne daug kas ir išliko laiko audroms blaškant. Fotografija šiandien – kaip Antikos laikais skulptūra, įamžinusi graikų disko metikus, bėgikus, ėjikus – joje svarbus ir judesys, ir momentas, ir sportininko kūno grožis. Galima sakyti, kad šiame albume atsispindi ir lietuviškos fotografijos istorija – technikos kaita, iškilesnieji autoriai, vaizdinės raiškos paieškos. Kuo įvairesniais kampais tyrinėsime mūsų fotografiją, tuo daugiau jos lobių atversime, tuo aiškiau suprasime, kad Lietuva – senos fotografinės kultūros šalis.
Skirmantas Valiulis