Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/lietuvos_spaudos_fotografijos_kadrai_–_siauliuose

Lietuvos spaudos fotografijos kadrai – Šiauliuose

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Lietuvos spaudos fotografijos kadrai – Šiauliuose

Geriausi metų Lietuvos spaudos fotografijos kadrai – Šiauliuose 2009 m. spalio 8 d., Vilnius. Rytoj, spalio 9 dieną 16 val. Šiaulių Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140) bus atidaryta paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2009“. Joje – geriausi praėjusių metų spaudos kadrai, atrinkti tarptautinės komisijos iš daugiau nei 6 tūkst. nuotraukų, pateiktų 148 autorių.

„Parodos eksponavimas Šiauliuose – jau tradicija. Kiekvieną rudenį keliaudama po Lietuvą paroda užsuka ir į šį miestą. Šiųmetis parodos eksponavimas Šiauliuose ypatingas tuo, jog tai – paskutinės nuotraukos, papuošiančios Fotografijos muziejaus sienas prieš uždarant jį remontui“, – sako Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis.
http://www.photography.lt/files/news/file_985
Parodos lankytojai galės įvertinti pačius geriausius praėjusių metų spaudos kadrus, kurių autoriams finaliniame nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2009“ renginyje buvo įtekti „Auksiniai kadrai“. Geriausią kadrą „Naujienų“ kategorijai pateikė Artūras Morozovas, Herkus Milaševičius buvo apdovanotas už geriausią „Gyvenimo“ kategorijos nuotrauką. Kategorijoje „Portretas“ nugalėjo Olga Posaškova. Iš visų nuotraukų, pateiktų kategorijai „Kultūra ir pramogos“, geriausiu buvo išrinktas Zenono Šilinsko darbas. Kategorijos „Kariuomenė“ nugalėtojas – Gintaras Lukoševičius. Oksanos Školnajos nuotrauka buvo pripažinta geriausia kategorijoje „Spindesys“. Už geriausią „Reportažo“ kategorijos nuotrauką buvo apdovanotas Rolandas Žalgevičius. „Auksiniai kadrai“ buvo įteikti ir dviems šiauliečiams – kategorijos „Sportas“ nugalėtojui Rolandui Parafinavičiui bei Sigitui Stasaičiui, kategorijos „Gamta ir jos apsauga“ nugalėtojui. Šiais metais įsteigtas „Kolegų prizas“ buvo įteiktas Sauliui Žiūrai.

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2009“ Šiaulių fotografijos muziejuje bus eksponuojama nuo spalio 9 iki 20 d. Iš Šiaulių paroda keliaus į Mažeikius ir Tauragę, o po naujųjų metų fotografijas galės įvertinti panevėžiečiai.


Daugiau informacijos:
Jonas Staselis, LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFŲ KLUBO prezidentas
Tel. (699) 21807, (620) 66595