Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/meniskuose_spaudos_fotografu_darbuose_–_priminimas_apie_klastinga_liga

Meniškuose spaudos fotografų darbuose – priminimas apie klastingą ligą

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Meniškuose spaudos fotografų darbuose – priminimas apie klastingą ligą


Meniškuose spaudos fotografų darbuose – priminimas apie klastingą ligą


VILNIUS, 2010 m. liepos 1 d.: Visą liepos mėnesį atsikvėpti nuo vasaros kaitros trokštantys gyventojai kviečiami apsilankyti fotografijų parodoje „(Ne)matomi kontrastai“. Lietuvos spaudos fotografų darbai eksponuojami prekybos centro „Gedimino 9“ pirmajame ir ketvirtajame aukštuose. Pirmą kartą su originaliomis fotografijomis vilniečiai galėjo susipažinti dar lapkričio mėnesį – ekspozicija po atviru dangumi buvo pažymėtas pasaulinis plaučių vėžio žinomumo mėnuo.„(Ne)matomai kontrastai“ – tai sustabdytas žvilgsnis į kasdienybės akimirkas, kurių mes nesugebame arba tiesiog nespėjame pastebėti. Parodos organizatoriai teigia, kad fotografijose užfiksuoti vaizdai padėjo atskleisti plaučių vėžio temą, apie kurią dažniausiai yra sunku kalbėti. Užsplėpta onkologinė liga taip pat kontrastuoja su žmogaus išore, buitimi, niekuo neišsiskiriančia savijauta.

Žymių fotografų Ramūno Danisevičiaus, Sauliaus Žiūros ir Gedimino Bartuškos fotografijose atspindėti kontrastai verčia stabtelti bent akimirkai ir susimąstyti. Tą įrodė ir trijų dienų ekspozicija sostinės Kudirkos aikštėje, tačiau parodos rengėjai įsitikinę – vasarą žmonės turi daugiau laiko, nėra išvarginti rutinos, todėl erdviose ir saulėtose „Gedimino 9“ patalpose susimąstymui bent minutę galės skirti kiekvienas.

Plaučių vėžys yra viena sunkiausiai gydomų ir sparčiausiai progresuojančių onkologinių ligų. Ilgą laiką ji nepasireiškia ryškiais simptomais, todėl dažnai apie ją sužinoma per vėlai. Nors nuo plaučių vėžio miršta daugiau žmonių nei nuo krūties ir prostatos vėžio kartu sudėjus, apie šį susirgimą vis dar mažai žinoma.

Parodos organizatoriai – bendrovė „Roche Lietuva“ ir Lietuvos spaudos fotografų klubas.


„(Ne)matomai kontrastai“ – 2010 m. liepos 2-30 dienomis, prekybos centro „Gedimino 9” (Gedimino pr. 9, Vilnius) I ir IV a.

nematomi kontrastai