Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/netekome_kolegos_michailo_raskovskio

Netekome kolegos Michailo Raškovskio

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Netekome kolegos Michailo Raškovskio

Michailas RaškovskisŠį rytą užgęso mūsų kolegos, Lietuvos spaudos fotografų klubo nario,  Michailo Raškovskio akys.

Michailas buvo nepailstantis fotografijos mylėtojas, propaguotojas, puoselėtojas ir nepaprastai talentingas fotografas.  Lietuvos spaudos fotografų klubui padedant, Michailas surengė ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje.  Jo darbai  garsino Lietuvos fotografiją daugybėje žymių fotografijai skirtų renginių, buvo spausdinami tarptautiniuose leidiniuose.

Michailo šokio fotografijos buvo eksponuojamos IV-ojoje Europos šokio fotografijos bienaleje Paryžiuje, Luvre.  Jis buvo pirmasis šokio fotografas iš Rytų Europos pakviestas į šią prestižinę bienalę. Iki paskutiniųjų dienų Michailas galvojo ir planavo naujus fotografijos projektus ir parodas. Tai jis turėjo ligą, tačiau, liga niekada neturėjo jo. Į garsiąją bienalę šiemet Michailas buvo taip pat pakviestas ir planavo vykti su savo fotografijų paroda, nors oficialus pakvietimas pasiekė jį vos prieš keletą dienų.

Michailas yra tapęs pirmojo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2001“ temos „Kultūra“ nugalėtoju.  Jo darbai puošė albumų „Tai Lietuva. Lietuvos spaudos fotografija 2002 ir 2004“ viršelius. Konkurse „Lietuvos spaudos fotografija 2004“ Michailas tapo temos „Kultūra“ nugalėtoju ir buvo apdovanotas „Auksinio kadro“ apdovanojimu.

Jo nuotraukos, pasakojančios fotografiją, kupinos tikrosios šio meno dvasios, buvo publikuojamos ne vienoje Lietuvos spaudos fotografų parodoje, dažnai puošė kasmetinius albumus.

Šių metų gegužės mėnesį Michailas būtų šventęs 50-ties metų jubiliejų. Netekome žmogaus kuriam gyvenimas buvo fotografija, o fotografija gyvenimas...

Lietuvos spaudos fotografų klubo, bei jo narių, vardu reiškiame nuoširdžiausią užuojautą Michailo šeimos nariams bei artimiesiems.

Algimanto Aleksandravičiaus nuotrauka

Jonas Staselis
Vilnius 2009 03 19

Paskutinis publikuotas Michailo interviu
Lankymas nuo 2009 03 20  Vilniaus Skaisčiausios Dievo motinos cerkvėje, Maironio g. 14, 8 valandos ryto.

Laidotuvės 2009 03 21. Iš cerkvės karstas išnešamas 13 valandą.
Michailas bus laidojamas Antakalnio kapinėse, menininkų kalnelyje.

Temos Kultūra nugalėtojas„Klasikinis baletas – tai grožio pilis“ – šitą rusų poeto posmą prisimeni, stebėdamas baleto „Raudonoji Žizel“ repeticiją. Ji tarsi perneša visą šimtmetį atgal, į gazo sijonėlių pasaulį, į auksinį rusų baleto amžių...

Ši Michailo nuotrauka tapo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2004“ temos „Kultūra“ nugalėtoja ir už ją jis buvo apdovanotas „Auksiniu kadru“.

LSF 2003 viršelis LSF 2004 viršelis