Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/paroda:_lietuvos_spaudos_fotografija_2011_panevezyje

Paroda: LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 PANEVĖŽYJE

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Paroda: LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 PANEVĖŽYJE
Paroda: LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 PANEVĖŽYJE

LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 c

Panevėžio Fotografijos galerija (Vasario 16-osios g.), 2012 vasario 08-26 dienomis.
Galerijos darbo laikas: trečiadieniais-sekmadieniais   11.00 – 18.00 val.

„Lietuvos spaudos fotografija 2011“ – tai jubiliejinė, dešimtoji, VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubo rengiamo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ paroda. Konkursui per keturis su puse tukstančio nuotraukų pateikė pateikė 132 autoriai, į metraštį ir parodą tarptautinė žiuri atrinko per 150 nuotraukų.

 

Kiekvienoje temoje žiuri išrenka konkurso laureatus, kurių fotografijos patenka į parodą ir leidinį. Iš jų žiuri išskiria temos nominantus, kurių vienam – temos nugalėtojui – būna įteikiamas „Auksinio kadro“ apdovanojimas. Nuo pirmojo konkurso temų nugalėtojais yra tapę šie panevėžiečiai fotografai (dalis jų ne po vieną kartą): Andrius Repšys, Tomas Stasevičius, Algimantas Aleksandravičius, Valentinas Pečininas, Stanislovas Bagdonavičius, Gediminas Kudirka, Kęstutis Čepėnas, Stasys Povilaitis, Gintaras Lukoševičius.

 

Konkurse „Lietuvos spaudos fotografija 2011“ net tris „Auksinius kadrus“ pelnė buvęs panevėžietis, šiuo metu Vilniuje gyvenantis ir kuriantis, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius. 2011-aisiais Algimantas taip pat tapo geriausiu Baltijos šalių portretistu, buvo apdovanotas Grand Prix tarptautiniuose konkursuose „Kazachstanas pabaltijiečio akimis“ ir „Gyvos žemės mintys“ bei buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premiją.

 

Lietuvos spaudos fotografijos parodos kasmet keliauja po šalį. Po apdovanojimų ceremonijos, vykstančios Vilniaus Rotušėje, parodų ir metraščio pristatymai vyksta kituose šalies miestuose. Pagal ilgamętę tradiciją ši paroda atkeliauja ir į Panevėžį. Dažniausiai tai būna sausio – vasario mėnesiais, kaip parodos kelionės po šalį finalinė ekspozicija, tarsi akordas prieš naująją konkursinę parodą pavasrį. Daugelį metų šios parodos budavo rodomos Panevėžio miesto dailės galerijoje, šįmet ji eksponuojama Dailės galerijos filiale – Panevėžio fotografijos galerijoje.

 

Keletas akimirkų iš parodos „Lietuvos spaudos fotografija 2011“ atidarymo Panevėžio Fotografijos galerijoje, vykusio 2012 vasario 08 dieną.


Lietuvos spaudos fotografija pan

LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 b

LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2011 a

Nuotr autorius: Gintaras Lukoševičius