Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/penktadieni_paaiskes_geriausi_2009_m._lietuvos_spaudos_fotografijos_kadrai

Penktadienį paaiškės geriausi 2009 m. Lietuvos spaudos fotografijos kadrai

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Penktadienį paaiškės geriausi 2009 m. Lietuvos spaudos fotografijos kadrai
2010 m. gegužės 6 d., Vilnius. Šį penktadienį Vilniaus miesto Rotušėje devintąjį kartą vyks Lietuvos spaudos fotografų klubo (LSFK) organizuojami „Auksinio kadro“ apdovanojimai, kurių metu paaiškės geriausiai tarptautinės komisijos įvertintų spaudos fotografijų autoriai. Renginio metu bus pristatyta nacionalinio konkurso nuotraukų paroda bei albumas „Lietuvos spaudos fotografija 2010“.

151 autoriaus pristatytas per šešis tūkstančius fotografijų vertino ir geriausius kadrus rinko tarptautinė ekspertų komisija: Žurnalistikos instituto direktorius prof. dr. Žygintas Pečiulis, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Romualdas Požerskis, ryšių su visuomene specialistas Artūras Jonkus, Prancūzijos naujienų agentūros fotoredaktorius Christophe Delattre ir Ukrainos fotomenininkas, parodų kuratorius Jurij Kosin.

„Lietuva man visada buvo fotografijos šalis. Su malonumu priėmiau pasiūlymą 2009 m. rugsėjį vesti fotografijos meistriškumo kursus Nidoje, o 2010 m. vasarį tapau nacionalinio spaudos fotografijos konkurso žiuri nariu. Visa tai suteikė man galimybę priartėti prie lietuviškosios fotografijos fenomeno suvokimo. Spaudos fotografų konkurso tęstinumas man daro didelį įspūdį. Kaip žinoma, tai, kas tradiciška, negali būti nesėkminga“, – sakė J. Kosin.

Kaip ir ankstesniais metais, fotografai konkursui galėjo pateikti nuotraukas temoms „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas“. Nuotraukos buvo teikiamos ir naujai šiais metais atsiradusiai kategorijai „Diplomatija“. Taip pat „Auksinio kadro“ apdovanojimuose antrą kartą bus įteiktas „Kolegų prizas“. Tai – pačių konkurso dalyvių iš visų į metraštį ir parodą patekusių fotografijų išrinktas labiausiai patikęs kadras.

„Šiemet pirmą kartą konkurso istorijoje buvo diskvalifikuotos dvi vieno autoriaus fotografijos, kurias žiuri atrinko į albumą ir parodą. Jos diskvalifikuotos paaiškėjus, kad joms redaguoti buvo panaudotos kompiuterinių programų funkcijos, neleistinos žurnalistinėje fotografijoje. Vienu atveju buvo pašalintas objektas iš fotografijos, kitu – „pagražinti“ plaukai. Tai paaiškėjo, kai konkurso organizatoriai autoriaus paprašė atsiųsti originalius, neredaguotus failus“, – pasakojo LSFK prezidentas Jonas Staselis.

Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia žiniasklaidą dalyvauti konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ apdovanojimuose „Auksinis kadras“. Jie vyks gegužės 7 d., penktadienį, 19 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31).

Bilietas į renginį – jūsų žurnalisto ar Lietuvos žurnalistų sąjungos pažymėjimas. Apranga vakarinė.

Laukiame Jūsų!