Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/silute1

Albumas “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės”

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Albumas “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės”

2008 vasario 16

Naujo fotografijų albumo “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės” sutiktuvių šventė!

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 90-OSIOMS METINĖMS

Vasario 15 d., penktadienį Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos konferencijų salėje buvo pristatytas naujas fotografijų albumas “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės”. Knygos leidėjas - Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka.

Pristatyme dalyvavo ir knygos sutiktuvių dainoriais buvo – vokalinis moterų ansamblis “Lotužė” (Rusnė). Vadovė Aušra Šlažienė. Skaitovai – Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai. Renginio vedėjas – Marijus Budraitis. Veikė VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubo (Vilnius) paroda “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės”.

 Naujas fotografijų albumas “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės” yra bibliotekininkų, laikraščio “Šilokarčema” ir VšĮ “Lietuvos spaudos fotografų klubas” (prezidentas Jonas Staselis) Pamaryje vykdyto projekto baigties rezultatas.

Lietuvių – rusų – anglų ir vokiečių kalbomis išspausdintame leidinyje yra skelbiamos per 20 Lietuvos ir Šilutės krašto dienraščių žurnalistų, mokslininkų ir kitų autorių straipsnių apie potvynį ištraukos. Tarp tekstų autorių yra 10 šilutiškių: Stasys Bielskis (“Šilokarčema”), Živilė Dargytė (moksleivė), dr. Kazys Gaigalas (Rusnė), dr. Vytautas Gipiškis (buvęs šilutiškis), Vytautas Jusys (Ventė), Orestas Lidžius (šilutiškis žurnalistas), Stasė Skutulienė (Šilutės rajono mero pavaduotoja), Saulius Sodonis (“Šilokarčema”) ir Vitalijus Šopis (pedagogas).

Knygoje išspausdinta devyniolikos Lietuvos spaudos fotografų autorinės nuotraukos. Jų per 200. Tarp potvynį fotografavusiųjų yra 4 šilutiškiai: Sigitas Grinčinaitis (“Šilutės naujienos”), Laima Putriuvienė (“Pamarys”), Saulius Sodonis (“Šilokarčema”), fotografuojantis žurnalistas Rolandas Žalgevičius. Knygoje įamžinta per pusę tūkstančio Pamario krašto potvynio žmonių veidų,  etnokultūros renginių, gyvūnijos išlikimo gamtos stichijoje vaizdų.

Albumo dizainerė – Ramybė Glinskytė (Vilnius). Fotoredaktorius Jonas Staselis (Vilnius). Leidinį išspausdino UAB “Petro ofsetas” (Vilnius). Naujos knygos informacines – pažintines galimybes išplečia periodikos ir knygų biografija, kurios autorė yra bibliotekininkė Virginija Veiverienė. Parengta tekstų ir nuotraukų autorių rodyklė.

silute potvynis virselis Fotografijų albumo “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės” viršelis.
Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Potvynio  knygos išspausdinimą (1000 egz. tiražu), kainavusį 32 400 Lt, rėmė: Šilutės rajono savivaldybė, Šilutės kraštietis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zigmantas Balčytis, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Leidybos programa, Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto (dab. Kultūros rėmimo fondo) Leidybos programa.

Sutikdami naują šilutiškių knygą, jos leidėjai tikisi, kad pirmojo Šilutės krašto istorijoje išleisto fotografijų albumo “Šilutė. Potvynis ir jo žmonės” nuotraukose sustabdytos akimirkos skaitytojui atsakys į amžiną kaip ir pats potvynis klausimą: kodėl yra tokia tvirta Pamario žemės, žmogaus ir gamtos bičiulystė?

Baigiamuosiuose knygos puslapiuose šio trimečio projekto sumanytojai ir vykdytojai dėkoja autoriams, rėmėjams, fotografams ir žurnalistams, bendraminčiams ir talkininkams, visiems potvynio egzotikos kelyje sutiktiems romantikams ar šiaip geradariams – padrąsinusiems, įkvėpusiems, palaiminusiems... Tokių skyrelyje “Mes dėkojame...” yra išvardinta per 50.

Potvynio sostine dažnai vadinamo Šilutės krašto knyga pradeda savo kelionę į skaitytoją. Sutikime ją kartu ir palinkėkime naujam leidiniui nedūlėti knygų lentynoje!

Dalia Užpelkienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė

šaltinis "Šilutės žinias"