Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/tado_dambrausko_fotokonkursas_2010

Tado Dambrausko fotokonkursas 2010

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Tado Dambrausko fotokonkursas 2010

Tado Dambrausko fotokonkursas

Šeštą kartą skelbiamas Tado Dambrausko fotokonkursas

 Kimageviečiame dalyvauti jau tradiciniu tapusiame Tado Dambrausko fotografijų konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010". Konkurso tikslas - išrinkti įdomiausias Lietuvos kariuomenės akimirkas įamžinusias nuotraukas, o jų autorius apdovanoti piniginiais ir specialiaisiais prizais.

Savo darbus prašome siųsti ne vėliau kaip iki šių metų balandžio 12 d. el. paštu fotokonkursas@kam.lt  arba adresu: „Tado Dambrausko fotokonkursui", Krašto apsaugos ministerija, Totorių g. 25/3, LT-01121 Vilnius (telefonas pasiteirauti: (8 5) 273 5550) Išsami informacija apie konkurso sąlygas ir reikalavimus pateikiama konkurso nuostatuose.

Atkreipiame dėmesį, kad šįmet keičiasi konkurso sąlygos: visi profesionalų ir mėgėjų 2009 - 2010 metais sukurti darbai kartu varžysis keturiose temose - „Portretas", „Profesionalumas", „Atmintis" ir „Reportažas".


Konkurso parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks 2010 m. birželio mėnesį. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas.
http://www.kam.lt/images/9314/34903/
 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys" fotografu, brigados „Geležinis Vilkas" ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą - fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro" buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Alfredo Pliadžio nuotrauka iš praėjusiais metais vykusios fotokonkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremonijos.

2010 m. konkurso nuostatai

Dalyvio anketa