Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/tado_konkursas

Tado Dambrausko fotokonkursas

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  Tado Dambrausko fotokonkursas

Ketvirtą kartą skelbiamas Tado Dambrausko fotokonkursas

2008-02-22 www.kam.lt

Konkurse gali dalyvauti krašto apsaugos sistemos ir šalies spaudos profesionalūs fotografai, taip pat fotografai mėgėjai, kariškiai ir civiliai – visi, kuriuos domina krašto apsaugos, kariuomenės aktualijos. 2007 – 2008 metais užfiksuotos akimirkos varžysis skirtingose kategorijose – profesionalų ir mėgėjų. Profesionalai – tai fotografo darbą dirbantys civiliai ir kariškiai. Likę dalyviai bus priskiriami mėgėjų kategorijai.

Šiais metais darbus vertins tarptautinė fotomenininkų komisija. Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuotraukos bus priimamos tik skaitmeninėse rinkmenose (failuose). Dar viena naujovė – šiais metais minint Lietuvos kariuomenės 90-metį įsteigta nauja nominacija – specialiuoju prizu bus apdovanota unikali istorinė nuotrauka ar nuotraukų archyvas tema „Lietuvos kariuomenei 90“.

Smagiausia konkurso akimirka – geriausių nuotraukų apie kariuomenę parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks 2008 m. birželio 13 d. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas.

Asmenis, nusprendusius dalyvauti konkurse, savo darbus prašome siųsti ne vėliau kaip iki šių metų balandžio 10 d. el. paštu fotokonkursas@kam.lt arba adresu: „Tado Dambrausko fotokonkursui“, Krašto apsaugos ministerija, Totorių g. 25/3, LT-01121 Vilnius. Telefonas pasiteirauti: 8 5 273 55 50. Išsami informacija apie konkurso sąlygas ir reikalavimus pateikiama konkurso nuostatuose.

Apie Tadą Dambrauską

tadas
Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Šio konkurso globėjas – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

dalyvio anketa.doc

nuostatai.doc