Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/naujienos/world_press_photo_2011_vilnius

World Press Photo 2011 Vilnius

pressphoto.lt  ::  Naujienos  ::  World Press Photo 2011 VilniusVILNIUJE BUS ATIDARYTA GERIAUSIŲ PRAĖJUSIŲ METŲ PASAULIO SPAUDOS FOTOGRAFIJOS DARBŲ PARODA

Paroda Vilniaus Lukiškių aikštėje atidaroma birželio 6 d. 16 val. ir veiks iki liepos 3 d. Lankymas nemokamas.

Paryžiuje, Maskvoje, Tokijuje ir kitose sostinėse eksponuojamus geriausius praėjusių metų spaudos fotografijos darbus bus galima išvysti ir Vilniuje – čia birželio 6 dieną atidaroma pasaulinio spaudos fotografijos konkurso „World Press Photo“ geriausiomis paskelbtų nuotraukų paroda.

Renginys vyks konferencijos, skirtos žurnalistų saugumui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) regione, išvakarėse sovietinės priespaudos metus menančioje Lukiškių aikštėje.

Užsienio reikalų ministerijos, Nyderlandų ambasados Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybės rengiama paroda kartu yra skirta paminėti Lietuvos ir Nyderlandų diplomatinių santykių atkūrimo 20-metį.

Parodą atidarys ESBO pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas ir Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius, tel. 236 2445

„Paradoksalu, kad didėjant interneto skvarbai, augant žiniasklaidos priemonių įvairovei, vis dar yra šalių, kuriose žurnalistai ir tiesiog kitaminčiai yra pasmerkti tylai. Tokiose situacijoje svarbiais žinios skleidėjais tampa fotoreporteriai, kurių siunčiami karščiausių įvykių vaizdai leidžia laiku ir tinkamai reaguoti. Žiniasklaidos laisvė yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų, todėl vertiname galimybę išvysti Vilniuje nuotraukas, kurios geriausiai parodo, kokia svarbi išraiškos laisvė yra mūsų kasdieniame gyvenime“, – sako Audronius Ažubalis.

 

Parodos atidaryme dalyvaus Vilniuje birželio 7-8 d. vyksiančios ESBO pirmininko globojamos konferencijos žurnalistų saugumo tema svečiai: ESBO atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič ir kiti.

 

„World Press Photo“ yra ne pelno organizacija, skatinanti profesionalių spaudos fotografų veiklą ir kasmet rengianti spaudos fotografijos konkursą. 2010 metų gruodžio mėnesį 5,7 tūkst. fotografų iš 125 šalių pateikė 109 tūkst. nuotraukų, iš kurių tarptautinė žiuri atrinko 65 nuotraukas ir 2011 m. gegužės 7 d. Amsterdame paskelbė 2011 metų „World Press Photo“ laureatus. Konkurso laureate 1969 metais kategorijoje „Sportas“ yra tapusi Antano Ališausko nuotrauka, o 1974 metais kategorijoje „Gyvenimas“ pirmąją vietą užėmė Irenos Giedraitienės nuotrauka.

 

„World Press Photo“ kasmet yra eksponuojama keturiasdešimtyje pasaulio šalių. Pirmą kartą ši paroda bus eksponuojama lauke.