Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/konkursai/lsfk2010/

Informacija apie konkursą "Lietuvos spaudos fotografija 2010"

pressphoto.lt  ::  Konkursai   ::  Informacija apie konkursą "Lietuvos spaudos fotografija 2010"


Konkursas „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2010“

Jau devintą kartą metrašyje „Lietuvos spaudos fotografija“ jums pristatome nacionalinio spaudos fotografijų konkurso laureatus. Tai 2009 metų geriausi spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės komisijos, kuri šių metų vasario pradžioje rinkosi į viešbutį „Crowne Plaza Vilnius“.  foto 2010 ą

Albume surinktos fotografijos pasakoja apie mūsų kasdienį gyvenimą, nepagražintą realybę, žmones, jų skausmus, džiaugsmus ir kasdienybę. Visa tai fotografo širdies, proto, sėkmės, o kartais ir netikėto atsitiktinumo rezultatas. Tradiciniu tapęs konkursas labai reikšmingas Lietuvos spaudos fotografijai – fotografijai, kuri mus pasiekia ir kurią mes matome kasdiena. Tai mūsų dažniausiai ir labiausiai prieinamas prisilietimas prie vizualaus meno.
Konkursui „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ nuotraukas pristatė 151 autorius. Fotografijų pateikta per šešis tūkstančius. Jau trečius metus yra ribojamas vieno autoriaus konkursui pateikiamų nuotraukų kiekis. Kitamet šie apribojimai bus dar sugriežtinti skatinant ir įpareigojant autorius savikritiškesnei asmeninei atrankai. Tai padiktavo ne vien situacija, susiklosčiusi skaitmeniniams fotoaparatams įsiveržus į spaudos fotografiją, bet ir autorių dažnai nesavikritiška atranka pateikiant fotografijas konkursui. Nuo vieno autoriaus pateikiamų nuotraukų kiekio gerų kadrų nepadaugėja, o tarptautinės komisijos darbas tampa ganėtinai sudėtingas. Klubo rengtuose seminaruose buvo ir bus kalbama apie tai, kad pats fotografas turi būti reiklesnis sau. Seminarai skirti profesiniam tobulėjimui, kurio viena dalių yra darbų atranka.

Šiemet įvyko nedidelių pakitimų. Atsirado nauja tema „Diplomatija“. Konkurso organizatorių nuomone, tai nauja erdvė fotografams, nes ši tema apima ne tik siaurą žodžio šios suvokimą, bet ir „diplomatiją“ bendrąja prasme. Tikimės, kad ji sudomins fotografus ir jie ras įdomių kadrų ir kitąmet. Džiugu, kad šių metų žiuri gana palankiai įvertino šios temos fotografijas. Kaip ir ankstesniais metais, fotografai konkursui galėjo pateikti šių temų nuotraukas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“ ir „Reportažas“. Antrą kartą bus įteiktas naujas apdovanojimas – „Kolegų prizas“. Tai pačių konkurso dalyvių išrinkta iš visų į metraštį ir parodą patekusių jiems labiausiai patikusi fotografija. foto 2010 2

Šiemet pirmą kartą konkursų istorijoje buvo diskvalifikuotos dvi vieno autoriaus fotografijos,  kurias žiuri atrinko į albumą ir parodą. Jos diskvalifikuotos paaiškėjus, kad panaudotos kompiuterinių programų funkcijos neleistinos žurnalistinėje fotografijoje. Galimybė naudotis visomis kompiuterinių programų priemonėmis redaguojant nuotraukas taikoma tik temoje „Spindesys“. Gal tai ir suklaidino autorių. Vienu atveju buvo pašalintas objektas iš fotografijos, kitu – pagražinti plaukai. Tai paaiškėjo, kai konkurso organizatoriai autoriaus paprašė atsiųsti originalius, neredaguotus failus. Reikalavimas pateikti žiuri atrinktų fotografijų originalius failus bus privalomas nuo kitų metų konkurso. Jo neįvykdžius, nuotraukos nebus publikuojamos, jei kils bent mažiausia abejonė dėl specialiųjų efektų ar kitų neleistinų priemonių panaudojimo.  Kadangi tai buvo pirmas kartas, visos autoriaus nuotraukos nebuvo diskvalifikuotos, tačiau ateityje bus taikomos griežtesnės sankcijos.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija Lietuvos spaudos fotografų klubas (LSFK), vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas atviras visiems Lietuvos spaudoje dirbantiems ir su leidiniais bendradarbiaujantiems fotografams. foto 2010 3

Šiandieninė ekonominė situacija nėra pati palankiausia nekomerciniams projektams, bet ištikimi rėmėjai ir draugai išlieka. O labiausiai džiugina, kad atsiranda naujų. Lietuvos spaudos fotografų klubas nuoširdžiai dėkoja visiems rėmėjams ir visiems geros valios žmonėms, prisidėjusiems rengiant konkursą, parodą ir albumą.
Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ – devynerių metų mūsų gyvenimo vaizdai,  jau istorijon nuėjęs laikotarpis, primenantis žmones, jų veidus ir vietą šiandienos gyvenime. Manome, kad geriausių šalies spaudos fotografų darbai verti išlikti ateities kartoms ir atras tinkamą vietą Lietuvos istorijoje.

Lietuvos spaudos fotografų klubasKonkurso "Lietuvos spaudos fotografija 2010" nominantų sąrašas

Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ dalyviai.

Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ Tarptautinės žiuri atrinktų fotografijų autoriai


Konkurso „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2010“ temos
1)    Naujienos
2)    Gyvenimas
3)    Portretas
4)    Diplomatija
5)    Kultūra
6)    Pramogos
7)     Kariuomenė
8)    Sportas
9)    Gamta ir jos apsauga
10)   Spindesys(„Glamour“) *****
11)   Reportažas (4-16 nuotr.)
(1-10  temoje dalyvauja pavienės nuotraukos)