Atspausdinta iš: http://www.old2.pressphoto.lt/lt/parodos/lietuvos_spaudos_fotografija_2008/

Lietuvos spaudos fotografija 2008

pressphoto.lt  ::  Parodos  ::  Lietuvos spaudos fotografija 2008

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2008“

Šis albumas yra jau septintas nacionalinio spaudos fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ metraštis. Tai vienerių metų geriausi spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės komisijos, tradiciškai susirinkusios į viešbutį „Holiday Inn Vilnius“. Tarptautinė komisija išrinko kiekvienos temos nuotraukas, patenkančias į parodą ir 2008 coveris smallalbumą, temų nominantus ir nugalėtojus. Šie būna paskelbiami tik „Auksinio kadro“ apdovanojimų ceremonijoje Vilniaus rotušėje.
Spaudos fotografija – tai autoriaus įžvalga netikėtu rakursu pagauti akimirką čia ir dabar. Fotografo požiūris į aplinką ir žmones pavirsta kūriniu, kurio išliekamoji vertė matuojama įvairiais kriterijais: nekoreguotu tikrovės atspindžiu (tai privaloma žurnalistinei fotografijai), aktualumu, menine įtaiga, požiūriu į laikotarpį ir aplinką ir kt. Fotografijos, surinktos albume ir atspindinčios laiko tarpsnį, yra tarsi didelio audinio – istorinio tarpsnio – skiautelė, bylojanti apie nepagražintą realybę, 
žmones, jų skausmus, džiaugsmus, kasdienius darbus. Visa tai fotografo širdies, proto, sėkmės ir kartais netikėto atsitiktinumo rezultatas.
Konkursui „Lietuvos spaudos fotografija 2008“ nuotraukas pristatė 138 autoriai. Nuotraukų skaičius sumažėjo dėl pasikeitusių konkurso sąlygų. Konkursui buvo pateikta per septynis tūkstančius nuotraukų. Šių metų konkurse buvo ribojamas vieno autoriaus pateikiamų fotografijų kiekis. Tai pasiūlė praeito konkurso žiuri. Nuo pateikiamų nuotraukų kiekio nekinta jų kokybė, o tarptautinei žiuri tik apsunkinamas darbas. Buvo kalbama, kad pats fotografas turi būti griežtesnis atrinkdamas savo nuotraukas. Deja, ne visiems tai gerai sekasi. akimirkaŠiemet įvyko ir kitokių pasikeitimų. Temos „Naujienos“ ir „Žmonės naujienose“ buvo sujungtos į bendrą temą „Naujienos“. Temos „Socialinė fotografija“ ir „Kasdienis gyvenimas“ taip pat buvo sujungtos į vieną, pačiame pirmame konkurse buvusią temą „Gyvenimas“. Ar sujungti temas „Kultūra“ ir „Pramogos“, turėjo nuspręsti tarptautinė komisija. Ji nusprendė, kad nėra reikalo tai daryti, tik reikia aiškiai apibrėžti, kuo šios temos skiriasi, nes bendrų bruožų labai daug.
Kaip ir ankstesniais metais, fotografai konkursui galėjo pateikti šių temų nuotraukas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra“, „Sportas“, „Pramogos“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“ ir į mūsų konkursą puikiai įsiliejusia tema „Spindesys“.
Spaudos fotografija yra pažinimo ir naujienų šaltinis, teikiantis galimybę susitikti su visuomenę dominančiais žmonėmis, stebėti reiškinius, pažvelgti į gyvenimo įvairovę, apsilankyti daugeliui neprieinamose vietose. Nuotraukose matysite tai, ką kartais pastebi tik fotografo akis ir mintis. Šis konkursas – reikšmingas Lietuvos spaudos fotografijai įvykis. Jis skatina ir didžiųjų, ir provincijos leidinių fotografus ieškoti 2008 prezidentasasmeninio požiūrio į mus supantį pasaulį, atskleisti šią fotografijos formą ir parodyti jos galimybes, svarbą mūsų gyvenime. Patekusių į parodą ir albumą nuotraukų aprašymus parengė patys autoriai.
Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija Lietuvos spaudos fotografų klubas (LSFK), vienijantis daugiau kaip 60 Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas atviras visiems Lietuvos spaudos ir bendradarbiaujantiems spaudoje fotografams. Ankstesnių metų konkursai sulaukė palankių ekspertų ir visuomenės vertinimų, todėl nuspręsta jį rengti kasmet.
Spaudos fotografijos konkursai turi pasaulinę tradiciją. Visame pasaulyje žinomas kasmetis konkursas „World Press Photo“. Šio konkurso nugalėtojų paroda keliauja po visą pasaulį. Nacionaliniai spaudos fotografijų konkursai rengiami daugelyje šalių. Lankantis tarptautiniuose fotografijos festivaliuose džiugina tai, kad mūsų rengiamas konkursas ir leidžiamas kasmetis albumas prisideda prie pasaulinės tradicijos puoselėjimo ir yra žinomi ne tik Lietuvoje. 2008 nugaletojai
Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ – tai pasaulio spaudos fotografijos konkursų ir Lietuvos spaudos fotografijos tradicijų lydinys. Pavarčius visus septynerius išleistus albumus galime mintimis grįžti į tą laiką, prisiminti žmones, jų veidus ir vietą šiandienos gyvenime. Tikimės, kad geriausių šalies spaudos fotografų darbai turės išliekamąją vertę Lietuvos istorijoje.
Lietuvos spaudos fotografų klubas.


apie Lietuvos spaudos fotografų klubą 2007 m.

TEMOS:

   1. Naujienos
   2. Gyvenimas
   3.
Portretas
   4. Kultūra
   5. Sportas
   6. Pramogos
   7. Kariuomenė
   8. Gamta ir jos apsauga
   9. Spindesys („Glamour“)
  10. Reportažas

   apie 2008m. konkursą